javascript://
Головна » Файли » Сторінка для колег

Математика 1 клас. Урок-подорож.
27.01.2016, 19:00

Математика 1 клас

Урок-подорож до Лісової школи. "Збільшення та зменшення числа на кілька одиниць"

 

Мета: розкрити зміст понять на 1 біль­ше, на 1 менше; формувати вміння та навички складати і розв'язувати задачі на збільшення та зменшення числа на кілька одиниць; удоскона­лювати навички розв'язання при­кладів; розвивати логічне мислення, уважність, зацікавленість в отриман­ні нових знань.

Обладнання: демонстраційний ма­теріал, індивідуальний лічильний ма­теріал, набір чисел, малюнки.

ХІД УРОКУ

I.       Організаційний момент

—      Сьогодні у нас не звичайний урок математики, а урок-подорож до лісової школи. Запросив нас туди поважний вчитель Ґавич Павлович. Але просив розв’язати його завдання.

 

II.      Усна лічба

1. Відгадати загадки-вірші.

•  Три сороки прилетіли,
Стрекотіли, стрекотіли...
Глянь! Он дві іще летять,
Стрекотух вже стало... (п'ять).

 

  • Пташка мала пташенят,

П'ять сіресеньких малят.

Раптом трапилась біда:

Випало одне з гнізда.

Скільки пташенят тоді

Залишилось у гнізді? (5 — 1)

 

  • Сидів хлопчик біля річки,

Він піймав аж три плотвички.

Кошенятко одну вкрало.

Скільки рибок в хлопця стало? (3 — 1)

 

•  Каже мати Квочка:

  • В мене три синочка,

На дві більше дочки.

Скільки дочок в квочки? (5)

 

—      Такі задачі ми ще не розв'язували. В нашій сьогоднішній подорожі ми вперше зустрінемося з подібними за­дачами і навчимося їх розв'язувати.

2. Розв'язання прикладів.


—Ґавич Павлович хоче познайомити нас зі своєю ученицею білочкою Вірочкою і просить допомогти їй справитися з шишками.

— Найкраще із лісових учнів математику знає їжачок Колько Колючка, він приготував завдання і для вас.

(Приготувати лічильний матеріал.)

 

III. Вивчення нового матеріалу

1. Робота з демонстраційним матеріалом

Їжачок  дає завдання.

•   Виклали 5 яблук.

Груш стільки ж та ще 1.

  • Чого більше?
  • На скільки?
  • Як полічити груші?

Висновок: якщо стільки ж та ще 1, то стане більше, отже, виконуємо дію додавання.

•   Яблук 5. Грибів — стільки ж, без 1.

  • Чого менше?
  • На скільки?
  • Як полічити гриби?

Висновок. Якщо стільки ж, але без 1, то стає менше, отже, виконуємо віднімання.

—На сторінці підручника ми зустрінемося ще з одним учнем лісової школи Степаном Вуханем.

2. Робота з підручником (С. 50).

  • На малюнку вгорі скільки всього капусти?
  • Що зробив зайчик?
  • Скільки залишилось?
  • Стало менше чи більше?
  • Який приклад склали? 4—1 = 3 (Учень записує на дошці)
  • На малюнку знизу скільки капусти?
  • Скільки зайчик привіз?
  • Стало більше чи менше?
  • На скільки?
  • Скільки стало всього?

3 + 2 = 5 (Учень записує на дошці)

Висновок. Якщо зменшуємо, то виконуємо дію віднімання, збільшуємо — додавання.

—Навчається у лісовій школі хом’ячок Хомка Хоменко. Йому найбільше подобаються фізкультхвилинки на уроках. Пропоную показати Хомці , як це робимо ми.

 

Фізкульхвилинка

Треба дружно всім нам встати,

Фізкультпаузу почати:

Раз, два — руки вгору,

Три, чотири — руки вниз,

На сусіда подивись.

Руки вгору,

Руки в боки,

А тоді ще три прискоки,

1,2,3-

Присідаєм нараз більше.

1,2,3,4-

Тихо всі за парти сіли.

 

IV. Закріплення матеріалу

  1. Робота над задачею

— Ґавич Павлович просить вас допомогти перевірити, чи правильно жабка Скрека склала звдачу.

•  На березі сиділи 2 жабки, а в очереті — на 1 більше.

  • Це задача? (Ні) Чому? (Не виста­чає питання.)
  • А що сказала жабка? (Умову)
  • Скільки жабок в очереті? (Питан­ня)
  • На скільки більше? (На 1)
  • Яку дію будемо виконувати? (До­давання)
  • Як розв'язати? (2 + 1=3)
  • Чому додавали? (Тому, що в очере­ті їх було більше.)

2. Робота в зошиті (С. 24).

•  Каліграфічна хвилина. Записують
числа від 10 до 0, зменшуючи на 1;
від 0 до 10 — збільшуючи на 1.

•  Геометричний матеріал. Порівнюють круг, трикутник і квадрат. Малюють на 2 більше.

Робота над задачею. В одному акваріумі було 4 рибки, а в другому — на 2 рибки більше. Скільки риб плаває в другому ак­варіумі?

  • Що відомо про рибок у другому акваріумі?
  • Яку дію необхідно виконати?
  • Запишемо розв'язання у зошиті (один учень — біля дошки). Пере­віряємо запис на дошці. Перевіряє­мо свій. Хто правильно записав — по­плескайте у долоні.

4 + 2 = 6

Відповідь: 6 рибок у другому ак­варіумі.

•        Полічимо гриби, що нам принесла білочка у кошику. Відомо, що їх на 1 менше, ніж 9. Самостійно записуємо розв'язання.

9+1 = 8 (грибів у кошику).

Учні перевіряють, аплодують, якщо приклад розв'язаний правильно.

 

V. Підсумок уроку

—     Пригадайте, яке відкриття ми зробили під час подорожі до лісової школи.

Діти відповідають:

—Якщо збільшувати кількість на якесь число, то необхідно додавати, якщо зменшувати — віднімати.

— Давайте подякуємо Ґавичу Павловичу за цікаву подорож та перевіримо наші здобутки.

  • У Катрусі є 5 копійок, у Данилка — на 2 копійки більше. Скіль­ки копійок у Данилка? (7)
  • Печиво коштує 10 копійок, цу­керка — на 1 копійку дешевша. Скільки коштує цукерка? (9)
Категорія: Сторінка для колег | Додав: Nataliya_K | Теги: 1 клас, конспект уроку, збільшення та зменшення числа кільк, математика
Переглядів: 1444 | Завантажень: 14 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar