javascript://
Головна » Файли » Сторінка для батьків

Батьківський правови всеобуч. Обов'язки батьків.
07.02.2016, 15:22

Батьківський  правовий всеобуч

Обов’язки батьків

Кожна особа коли укладає шлюб мріє, що завжди буде жити з коханою людиною і ніякі життєві негаразди не завадять цьому. Тим більше, що людина за своєю природою «парна» істота і для того, щоб протистояти проблемам, виростити дітей кожному потрібен надійний тил.

На жаль щастить не всім визначити одразу: «свою» людину ти зустрів чи ні. В таких випадках страждають всі, а особливо діти. Саме в ранньому віці для дітей важливо знати що їх люблять і піклуються про них. Тому коли дорослі приходять до висновку, що їх спільне життя зазнало краху, вони повинні вирішити головне: з ким залишиться дитина і яким чином вони будуть про неї піклуватись. Є два шляхи: домовитись або звернутись до Сімейного кодексу України.

Якщо домовитись не вийшло тоді необхідно звертатись за допомогою до суду і стягувати аліменти на неповнолітню дитину, а якщо й дружина потребує допомоги то і на її утримання. Раніше законом було конкретно встановлено відсоток який стягувався по аліментним зобов’язанням. Тепер суд за Сімейним кодексом встановлює розмір аліментів індивідуально – у відсотковому відношенні від доходів або певну суму щомісяця.

При визначенні розміру аліментів як у частці заробітку, так і в твердій грошовій сумі суд враховує: стан здоров’я та матеріальне становище дитини і платника аліментів; наявність у платника інших дітей, непрацездатних дружини або чоловіка, батьків, інші обставини, що мають істотне значення. Статтею 182 кодексу встановлено, що за жодних обставин розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим ніж 30 відсотків встановленого прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Аліменти присуджуються від дня пред’явлення позову, а якщо позивач зможе надати суду докази того, що він вживав заходів щодо одержання аліментів з відповідача, але не міг їх одержати у зв’язку з ухиленням останнього від їх сплати, суд може присудити аліменти за минулий час, але не більш як за 3 роки.

Розмір аліментів може бути згодом зменшений за рішенням суду у разі поліпшення або погіршення здоров’я платника або стягувача.

З дозволу органу опіки та піклування батьки можуть укласти договір про припинення права на аліменти на дитину в зв’язку з передачею права власності на нерухоме майно. Можливість укладання такого договору передбачена в нашому законодавстві вперше. Таким чином, дитина стає власником чи співвласником нерухомого майна, переданого за договором. Це може бути житловий будинок, квартира, земельна ділянка тощо.

Виплата аліментів не звільняє того з батьків, який проживає окремо від дитини, від обов’язку брати участь у додаткових витратах на дитину.

Додаткові витрати на дитину можуть бути викликані особливими обставинами ( розвиток здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо). У разі спору розмір додаткових витрат визначається за рішенням суду з урахуванням обставин, що мають істотне значення.

Якщо при перевірці орган опіки та піклування виявить нецільове витрачання аліментів, платник має право звернутися до суду з позовом про зменшення розміру аліментів або про внесення частини аліментів на особистий рахунок дитини у відділенні банку.

Обов’язок батьків утримувати повнолітніх дітей виникає в разі їх непрацездатності та потребі матеріальної допомоги за умови що батьки можуть таку матеріальну допомогу надавати.

Статтею 199 Сімейного кодексу України визначено, що в тому разі, якщо повнолітні діти продовжують навчатися і потребують матеріальну допомогу то батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення ними 23 років. Це право пов’язується тільки з денною формою навчання та за умови що батьки в змозі надавати матеріальну допомогу.

Аліментне зобов’язання носить особистий характер тобто в наслідок смерті особи, яка сплачувала аліменти, аліментні зобов’язання припиняються. Право на отримання аліментів, а також обов’язок по їх сплаті не можуть бути передані будь-якій особі. Хочу звернути увагу, що позбавлення батьківських прав не позбавляє особу від обов’язку утримувати своїх дітей.

Підводячи підсумок хочу звернутись до батьків: пам’ятайте про головних людей у своєму житті і про те, що з часом ви також будете потребувати допомоги

 

 

Категорія: Сторінка для батьків | Додав: Nataliya_K | Теги: правовий всеобуч, обов'язки батьків., робота з батьками
Переглядів: 596 | Завантажень: 6 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar