javascript://
Головна » Файли » Сторінка для батьків

Як вберегти дитину від застуди
16.12.2016, 19:24

Як вберегти дитину від застуди

Для батьків немає гірше випробування, ніж хвороба дитини, тому в більшості сімей здоров'я дітей завжди стоїть на першому місці. Але одних хвилювань і переживань недостатньо, щоб вберегти дитину від недуг. Тут потрібно діяти!

 

Сама часта хвороба у дітей - застуда. Дитячий імунітет гірше справляється з цим випробуванням, і в результаті віруси «липнуть» до них досить часто. Що потрібно зробити, щоб уберегти дитину від простудних захворювань?

 

Правильне дихання

 

Застуда - «респіраторне» захворювання, тому найголовніше в його профілактики - стан того самого повітря, яке надходить в легені дитини. У холодну пору року особливо важливо стежити за температурою в приміщенні і привчати малюка до помірного клімату. Перевірте вологість і температуру повітря в дитячій. Нормальна температура в ній повинна бути 20-22°, а вночі можна і прохолодніше. Вологість не повинна опускатися нижче 40%.

 

Щоб зволожити повітря в приміщенні, необхідно частіше провітрювати кімнату. Купіть ультразвуковий зволожувач повітря для дитячої. Непогано допомагають також відкриті ємності з водою і щоденне вологе прибирання. Як можна частіше відкривайте вікно в кімнаті малюка: свіже і вологе повітря з вулиці вбиває хвороботворні віруси і бактерії. Не зайвим буде додаткове зволоження слизової носа. Найкраще злегка промивати носик сольовим розчином. Оскільки часник здатний вбивати віруси грипу і простуди, приміщення, де знаходяться діти, можна поставити блюдце з дрібно нарізаним часником. Змінювати його вміст потрібно кілька разів у день.

 

Як загартовувати дитину

 

Дитячий організм найкраще гартувати влітку, так як в цей час року можливість переохолодження зменшується.Гуляти здоровій дитині необхідно щодня, незалежно від погоди. Чим вона краща, тим довше малюк повинен бувати на свіжому повітрі. Навіть якщо за вікном непогоже, проводите з дитиною на вулиці не менше півгодини, просто одягніть його по погоді.

 

Не потрібно боятися пригощати дітей охолодженою водою і соком з холодильника. Головне - не перестаратися на спеці. Не бійтеся відпускати малюка побігати босоніж в теплу пору року. Це допоможе організму розвинути адаптивні реакції на холод і природну терморегуляцію. Непоганою профілактикою буде щоденне обливання ніжок дитини прохолодною, а згодом і холодною водою.

 

Однак подібні загартовуючі процедури підходять тільки в тому випадку, якщо ваша дитина абсолютно здорова. Ослаблений організм може негативно відреагувати на традиційне загартування.

 

Дотримання режиму

 

Для профілактики застуд і підтримки імунітету особливо важливо зберігати енергію в дитячому організмі. Добрими помічниками в цьому випадку буде чіткий розпорядок дня і повноцінний сон. Вони дозволяють отдохнувшему організму простіше перейти з одного заняття на інше, як тільки підходить потрібний час. Ритмічні цикли, коли відпочинок, прогулянки, навчання, сон, обіди, сніданки і вечері відбуваються приблизно в один і той же час, допомагають організму ефективніше реагувати на різні зміни. А отже, відбити напад вірусів і бактерій такий загартований організм зможе швидше.

 

Вітаміни для дітей

 

Для підтримки організму необхідно забезпечити дитину домашніми морсами з журавлини або брусниці, компотами з сухофруктів, чай з лимоном, малиновим і вишневим варенням, настоями з ромашки, шавлії, шипшини, кураги, родзинок. Найголовніше - точно слідувати інструкції, заварюючи трав'яний настій.

 

В дитячий раціон варто включити фрукти, овочі і ягоди темно-зеленого, червоного або оранжевого кольору. Вони містять багато природного вітаміну С. А ось алергікам варто бути обережніше з такими добавками. Краще всього перед корекцією дитячої схеми живлення проконсультуватися з лікарем і фахівцями. Крім фруктів і овочів, джерелами вітамінів також є житній хліб, молоко, вершкове масло, боби, вівсянка і гречана каша.

 

Фармацевтика пропонує величезну кількість полівітамінів. Такі комплекси можуть захистити організм від застуди, а також, у разі захворювання, прискорити процес одужання. Важливо пам'ятати, що полівітаміни - це медикамент. І перш ніж купувати, а тим більше давати їх дитині, потрібно проконсультуватися з педіатром. Прийом звичайних полівітамінів дітям до 3 років не рекомендується.

 

Профілактичні щеплення

 

Профілактичне щеплення здатна захистити організм дитини від 2 до 3 штамів вірусу. З рештою вірусами вона впоратися не зможе. Тому вакцинація рекомендується тільки в тому випадку, коли заздалегідь відомий штам вірусу грипу. Також повноцінний захист організму настає тільки через 2 тижні після щеплення. За цей час організм встигає виробити потрібні антитіла для протистояння грипу. Самостійно приймати рішення про вакцинацію не варто, потрібно звернутися до лікаря.

 

Категорія: Сторінка для батьків | Додав: Nataliya_K | Теги: грип, ГРВІ, поради батькам, як вберегтися
Переглядів: 669 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar