Головна » Файли » Сторінка для колег |
20.11.2016, 20:31 | |
Осінь - панна золотаВ е д у ч а. У цей чудовий осінній день ми зібралися, щоб поспілкуватися з осінню. Ця пора року давно завітала до нас, разом зі шкільним дзвінком заглянула до класу. Повноправною господаркою побувала на городах і полях. Чарівним пензлем змінила вона сади, парки, ліси. Ми називаємо її золотою панною. Та недовго милуватимемося ми чарівною красою осені. Подме північний вітрисько, зірве із дерев позолоту. Попливуть по небу сірі хмарки, які принесуть з собою прохолодні дощі.
1-й учень Йдуть, і йдуть, і йдуть дощі. Стали чорними кущі, І дерева чорні стали, Бо листочки всі опали. Тільки дуб стоїть у листі Та калинонька в намисті.
2-й учень Стежка, озеро, лісок — Все у падолисті, Задрімав сухий листок, Наче у колисці.
3-й учень Журавлі летять, курличуть, Шлють останнє «прощавай», Літечко з собою кличуть, Забирають в теплий край
Ведуча. Нехай осінні дощі навіюють на нас смуток, але всі ми любимо цю щедру, багату пору року.
Звучить пісня
4-й учень Ходить осінь від саду до двору, Подарунків несе вона гору, Обділяє усіх нас, як мати; Груши, яблука сипле до хати. Пригощає своїм урожаєм І здоров'я усім нам бажає.
5-й учень Ходить осінь по садах, Ходить, усміхається, Ніби в казці, швидко так Кольори міняються.
Осінь Добрий день! В добрий час! Рада, друзі, бачить вас. Не сама до вас прийшла — Трьох синочків привела!
(Виходять три хлопці в українських національних костюмах — осінні місяці.)
Ведуча. Перший осінній місяць — вересень. Тихі, задумливі вересневі дні, ще теплі, ніби літні. Та подих осені вже відчутний у вечірній і нічній прохолоді. День народжується в осінньому серпанку, але поступово туман зникає. Піднімається сонечко та обігріває землю. У народі вважають, що «вересень поєднує літо й осінь», бо в цей час уперше тепло з холодом зустрічається. Назву «вересень» пов'язують із рослиною — вересом, яка, як і липа, має велике значення для бджільництва.
Осінь. А ну, діти, згадайте народні приказки та прикмети про вересень.
Вересень Я уже ходжу борами, Розмовляю з яворами, Вітерцем їх обвіваю Та тумани розганяю. Я уже ходжу стежками Над широкими полями, І мене вкраїнські люди , Закликають в гості всюди, Бо іду я рідним краєм Із багатим урожаєм.
6-й учень У вересня — щедра рука! — Заходьте! — він з двору гука. І яблука трусить з гілок, І сипле в портфелі сливок, Солодкий зрива виноград. І кожен з нас вересню рад, Бо щедра, ой, щедра рука У вересня-садівника!
В є р е с е н ь. Я —не тільки садівник, а й городник. Погляньте, скільки дарів я привів до вас! (Гра
Вересень. Дуже весело у вас, але маю лише ЗО днів. А за мною слідом жовтень іде. Ведуча. Наступний осінній місяць —жовтень. Його назва пов'язана з кольором, що переважає в цей час у природі. Листя на багатьох деревах, кущах та траві розфарбоване в усі відтінки жовтого та червоного кольорів. Поглянеш навколо — зупинишся і неодмінно замилуєшся художником жовтнем. Яких тільки кольорів не побачиш перед собою!
Жовтень Я — жовтень, я лісами йду, Ще й у сопілочку гуду У різьблену, калинову. Чи всі птахи полинули? Чи до зими готові Дерева і звірята? Це жовтню-лісникові Усе потрібно знати.
Осінь. Діти, а які прикмети про жовтень ви знаєте?
( Гра
Ведуча. Українська назва останнього осіннього місяця — від виразу «падає лист». Листопад найчастіше сумний.. Зникли яскраві фарби, віддзвеніли пташині голоси. Стало тихо в садах і парках. Природа ніби причаїлася, чекаючи зимових холодів. Сірим стало небо. Потекли з нього ниточки осіннього дощу. Холодно і непривітно.
Листопад Я — славний місяць листопад, Все листя обтрусив підряд, Замів стежини чисто, Прикрасив кожне місто. Похмурий я і зовсім сірий. Пташки полинули у вирій. Мовчить діброва, мов німа. Вже близько матінка-зима.
Осінь. У листопаді — сім погод на дворі: сіє, віє, кружить, каламутить, завиває, зверху ллє і знизу мете, то дощ, то сніг, то мороз, то відлига. Де сніжком земля вкрита, а де ще гола. Зима з осінню бореться. Нехай собі воюють, а ми з вами послухаємо народні прикмети про листопад.
Осінь. Молодці, діти! Багато знаєте про осінні місяці. А чи вмієте ви загадки відгадувати? А ну, здогадайтесь, що це? • Навколо нас в'ється, А в руки не дається. (Вітер)
Шапочку має, та не знімає. Люди прийдуть, в козуб візьмуть, Кинуть в горщик — смачний борщик. (.Гриб)
Безліч мошок поїдає. За вікном гніздо будує, Тільки в нас він не зимує. (Ластівка)
Не залізний, а пташиний. Цим ключем в осінній млі Відлітають... (журавлі).
Крила розкрили, сонце закрили. (Хмари)
Жовті шати одягає, Золотисту стеле постіль — Жде сестрицю білу в гості. (Осінь)
Ведуча. Чудові в тебе синочки, золота Осене! Кожен із них — гарний і чарівний по-своєму. Нам веселий настрій жодні дощі не зіпсують, бо ми вміємо жартувати. (Виходять дві куми — Параска та Христя, співають «А я, молода, на базар ходила».)
Параска. Добридень, кума! (Цілуються.)
X р и с т я. Здоровенька була, кумонько!
П а р а с к а. Ти на базар? X р и с т я. Еге ж, на базар! Чоловіка продавати!
Параска. Тьху! А чому це ти, кумасю, чоловіка продаєш?
X р и с т я. Та він такий ледачий! Тільки їсти любить. Ось, послухай!
(Інсценізація пісні «Грицю, Грицю, до роботи!»)
Осінь Дуже всіх я вас люблю! Дари щедрі я вам шлю! На веселе наше свято Завітали ще й звірята.
Їжачок Я по лісу довго йшов І торбиночку знайшов. І приніс я вам на спинці Неабиякі гостинці — Стиглі яблучка рум'яні, Соковиті та духмяні.
Зайчик Я — ласунчик, не пустунчик, В хатці все лаштую. Качани та моркву до зими готую. Ось приніс вам вітаміни, Щоб зубки ваші не боліли.
Ведмідь Мед пахучий і корисний Я приніс до вас на свято, Щоб були ви всі здорові, І щасливі, і завзяті.
Білочка Я грибочків насушила Та у дупла поховала. І горішків лісових На всю зиму назбирала. їх на свято принесла, Щоб ви всі поласували І красуні Осені спасибі сказали.
Осінь. Дякую вам, звірята, за чудові подарунки. (
24-й учень Осінь щедра та багата, Встала до світання; Роздає нам, мов до свята, Подарунки гарні.
25-й учень Осінь — щедра та багата! Збагатіла наша хата, І комора, і стодола, Повно є добра довкола. У коморі кілька міхів Груш, і яблук, і горіхів, А стодоли як високі — Є в них збіжжя на два роки!
Осінь. Попрацювали ми цієї осені, натомилися. Уже й відпочити час. А мине рік, ми знову до вас завітаємо до вас.
В е р е с е н ь. Як тільки яблука, груші почнете трусити, городину збирати, знайте — то я до вас прийшов.
Ж о в т є н ь. А як лісу не впізнаєте, замилуєтесь його чудовими барвами, пам'ятайте — то моя робота. У дібровах і парках мене шукайте!
Листопад. Коли в лісі стане тихо - тихо, хіба голе гілля погойдає вітер, і замре все навкруг, тоді про мене згадайте!
В с і (хором). До побачення! До зустрічі наступного року!
Усі учасники співають пісню
| |
Переглядів: 1016 | Завантажень: 0 | |
Всього коментарів: 0 | |