javascript://
Головна » Файли » Сторінка для колег

З чого починається Україна. Година спілкування.
22.02.2016, 20:05

З чого починається Україна.

 

Мета: Закріпити та розширити знання дітей про рідну домівку українського народу — Україну Узагальнити і систематизувати знання дітей про офіційні символи нашої Вітчизни: герб, прапор, гімн. Сприяти розширенню світогляду. Виховувати у дітей глибокі почуття любові та гордості до своєї Батьківщини, повагу до державних символів.

Хід заняття.

Діти.

Любі друзі! Хоч маленькі,

Ми вже добре знаєм,

Що зовемось українці,

Й українських предків маєм.

 

Бо родитись українцем —

Це велика честь і слава,

 Рідний край свій полюбити –

Найважніша з усіх справа.

 

Українцем я зовуся

І цим іменем горджуся,

Бо козацький в мене рід,

Здавна славний на весь світ.

 

У мене вдача щира, сміла,

Є відвага духу й тіла.

І душа моя здорова —

       Українська в мене мова.

 

II.   1. Вступна бесіда з елементами розповіді.

Про яку країну ви щойно проспівали пісню?
В якій країні ви народилися?
Де народилися ваші батьки?
Чи хотіли б ви жити в іншому місці: чи Америці, чи в Африці?
Що означає слово «Батьківщина»?

Вчитель Слово «Батьківщина» — святе. Це як мати батько, як хліб на столі, як вода і повітря, без яки людина просто не може жити. Батьківщиною м називаємо місце, де ми народились, народилися наші батьки. Батьківщиною ми називаємо країну, в якій живемо.

На світі є багато держав, багато країн. Ми живемо в Україні. Це наша чарівна, велична держава. Квітучий край, солов'їні гаї, безмежні степи — це наша Батьківщина. Ще ми її називаємо Вітчизною. Це земля — де ми народились, уперше побачили і пізнали цей дивовижний світ, почули мамину колискову, рідну мову.

Як ви вважаєте, чому найкраща, наймиліша: для кожного із нас країна це — Батьківщина?
Чому люди, від'їжджаючи надовго із України беруть із собою в хустинку жменьку рідної землі?

•  Про що нагадує їм ця жменька землі?

Дійсно, недарма в народі кажуть: «Рідна земля і у жмені мила». У себе вдома людина впевнена і собі, почувається вільною, сміливою і сильною Навколо рідні люди, родичі, друзі, просто земляки Рідна земля, як мати, готова захистити кожного :нас. Тому розлучаючись зі свою Батьківщиною, людина відчуває тугу за рідним краєм. Без рідних їй людей, без наймилішої Батьківщини не зможе бути щасливою. Недаремно, кажуть, що в рідній хаті і стіни допомагають, і це правда.

• Що означає слово «Україна»?

Слово «Україна» означає країну, край, де живуть українці, український народ. Україна — досить велика держава. Де б ти не жив: біля синього моря чи високих гір, серед безкрайого степу чи в оточенні віковічних лісів, у лісі чи в селі, у багатоповерховому будинку чи в маленькій хатинці, що потопає в зелені мальовничого вишневого саду, все це зветься одним словом — Україна. На квітучій українській землі живуть твої батько, мати, дідусі, бабусі, сестри, брати, жили твої предки.

(Перегляд презентації «Україна»)

2.    Дидактична вправа «Опиши Україну».

— Україна... Наша земля, наш рідний край. Україна — це тихі води задумливих річок і озер, безкраї поля, ясні зорі і широчінь небес, великі промислові міста і тихі села. Скільки ніжних, ласкавих слів сказали люди, щоб висловити свою палку любов до краю, де народились вони і їхні батьки, де їхнє коріння.

—   Діти, пропоную вам сказати: яка ж наша рідна Україна. Прислухайтесь до своїх сердець і скажіть заповітні та щирі слова про Україну. (Діти стають у коло і, передаючи один одному м'яч, добирають слова-ознаки до слова «Україна»)

Україна (яка?) — квітуча, велика, заможна, урожайна, гостинна, багата, безкрая, співуча, горда, прекрасна, люба, чарівна, дружня, щедра, рідна, вільна, мила, дорога, процвітаюча, сильна, незалежна, волелюбна, мирна, славна, чудова, медова, калинова, могутня, зоряна, пісенна, барвінкова, барвиста...

3. У кожної держави є своя символіка.

•         Які офіційні символи обов'язково має кожна держава?

Кожна країна обов'язково має три офіційні символи — це Державний прапор, Державний герб, а також головну пісню — Державний гімн.

Пропоную вам всім послухати «Казку про Символи».

«Казка про Символи».

Давним-давно жила Жінка. І було в неї три сини. Росли сини чесними, сміливими і дуже любили свою маму. Готові були віддати за неї своє життя. Підросли вони і вирішили піти в люди прославляти свою матір.

Першим пішов старший син. Мати, щоб він пам'ятав про неї, подарувала йому золоту корону з трьома промінчиками. Пішов син. І за корону, на якій були промінчики, яка зігрівала людей і показувала шлях до кращого життя, дали першому синові ім'я Тризуб.

Настала черга другого сина. Йому Мати подарувала жовто-блакитний одяг. Своїми добрими справами прославляв він свою Матір. Дали ім'я йому люди — Прапор.

Своєму молодшому синові Мати подарувала голос солов'я. Тому там, де бував молодший син, завжди звучала пісня. За чудовий голос і пісні дали люди йому ім'я — Гімн.

І з того часу ідуть завжди поруч три брати — Тризуб, Прапор і Гімн та прославляють рідну Матір. І там, де вони проходять, звучить велична пісня.

Що подарувала Мати кожному своєму синові?
Які імена дали люди кожному із її синів?

•  Кого прославляють Тризуб, Прапор і Гімн?
 

Вчитель  Діти, пропоную вам зараз звернутись до нашого друга комп’ютера і послухати, що він нам розповість про державні символи України.

  (Перегляд розділу «Державні символи» ППЗ Я і Україна)

— Діти, уявіть, що ви поїхали разом з батьками відпочивати до Туреччини. Там відпочивають діти з усіх країн світу. І от одного дня ваші нові знайомі, друзі попросили вас розповісти про офіційні символи України.

•        Щоб ви їм розказали про український прапор?

•      Що означають його кольори?

•  Де ви бачили Державний прапор України в нашому селі?

Прапор — це державний символ,

Він є в кожної держави;

Це для всіх — ознака сили,

Це для всіх — ознака слави.

Синьо-жовтий прапор маєм:

Синє небо, жовте — жито;

Прапор цей оберігаєм,

Він — святиня, знають діти.

Прапор свій здіймаєм гордо,

Ми з ним дужі і єдині;

Ми навіки вже з народом,

Українським в Україні.

6.    Продовження бесіди з елементами розповіді.

— Діти, подивіться на Герб України — це тризуб, відомий з прадавніх часів. Це дуже старовинний знак. Йому понад 1000 років.

•      Чому саме тризуб вважають гербом України.

Наш герб — тризуб,

Це зброя, слава й сила,

Наш герб — тризуб,

Недоля нас косила.

Та ми зросли, ми є

Ми завжди будем,

Добро і пісню

Несемо ми людям.

Продовження бесіди.

•  Діти,   назвіть   третій   офіційний   символ України.

Як герб і прапор, гімн також належи найбільших святинь будь-якого народу. Гімн найголовніша пісня України.  Державний гімн України — урочиста пісня, що піді національний дух українців.

•      Хто    написав    слова    Державного гімну України?   

    Слова гімну написав відомий український поет, етнограф, фольклорист Павло Чубинський.

•  Хто автор музики?

Музику написав видатний західноукраїнський композитор і диригент Михайло Вербицький.

•  Коли звучить гімн України?

Державний   гімн   України   звучить   на   всіх державних святах, демонстраціях, парадах. Гімн звучить, коли до України приїздять високі поважні гості з інших країн. Урочиста пісня звучить, коли вшановують українських спортсменів, які перемогли в міжнародних спортивних змаганнях.

•  Як потрібно слухати гімн України?
Почувши  звуки  гімну,   всі  люди  встають  і

шанобливо, мовчки, з гордо піднятою головою слухають урочисту пісню.

Слухання дітьми Державного гімну України.

Вчитель. Ми сьогодні ще маленькі, але добре знаємо, що майбутнє нашої держави, майбутнє нашого   українського   народу   залежатиме   від нашого вміння працювати, від наших успіхів у навчанні, від того, як ми будемо любити свою Батьківщину. Край, де ми народились, де ростем, живемо,  де  будемо  працювати  у  майбутньому, треба  вчитися  любити,   берегти,   вивчати   його історію.

Категорія: Сторінка для колег | Додав: Nataliya_K | Теги: Година спілкування, патріотичне виховання, З чого починається Україна
Переглядів: 3708 | Завантажень: 7 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar